TRANSPARENTNÍ ÚČET

ČÍSLO ÚČTU: 257979592/0600

IBAN: CZ7406000000000257979592

BANKA: MONETA MONEY BANK - ÚČET K NAHLÉDNUTÍ ZDE

 

Dobročinnost

Příběhy dětí z Morávky

dobročinnost,

UKONČENÉ SBÍRKY

Příběh Elišky Šašinkové... 

Eliška přišla na svět 14.června 2011. Narodila se jako krásné, zdravé dítě. Už v porodnici od personálu dostala přezdívku lvice Elza. Přezdívka ji zůstala dodnes a zcela ji vystihuje. Eliška je velmi statečná a jen tak se něčeho nevzdá a hlavně bojuje se svou nemocí, kterou 16.března roku 2016 lékaři zjistili. Elišce bylo diagnostikováno velmi vzácné a závažné onemocnění - vrozená cévní malformace mozku rozsáhlého typu. V ten den se Elišce a její rodině změnil život.

Začala podstupovat léčbu, často byla hospitalizovaná, prodělala různá vyšetření, rehabilitace…. Díky této zákeřné nemoci mozku se začala rozvíjet i další onemocnění, epilepsie, skolióza krční páteře, sluchové a zrakové halucinace, a další .. Postupem času se ukázalo, že se Eliška musí naučit žít s bolestmi a s překážkami, které ji nemoc připravila. Tato nemoc je nevyléčitelná. Bylo velice těžké se vyrovnat se sdělením dělení lékařů, že může kdykoliv dojít k prasknutí malformace mozku s následkem krvácení do mozku.

Postupem času přibyla další onemocnění, jako autoimunitní onemocnění, celiakie, alergie, astma… Bohužel věk Elišky neodpovídá jejímu fyzickému stavu. Na přání Elišky nebudeme další onemocnění uvádět. Eliška musí pravidelně brát spoustu zahraničních léků a jejich množství se ustavičně navyšuje, dochází na kliniky ke kontrolám, vyšetřením, rehabilituje, musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Eliška ráda kreslí, čte, miluje delfíny a sbírá andělíčky. Věří, že jednou z ní bude veterinářka.

I přesto všechno je Eliška, krásné, veselé děvčátko. Ale přání jedno má a veliké. Aby se uzdravila a mohla být volná jako ostatní děti, nebýt v životě omezována. Eliška vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Je to bojovnice lvice Elza.

 

Chceme Elišce přispět na léky, které musí užívat a jsou finančně velmi náročné.

Tím, že přispějete finančním darem, pomůžete rodině Elišky zvládat každodenní starosti.

Vaším rozhodnutím vložit do kasičky, která je umístěna v lékárně ZDRAVÍ v Dobré, finanční příspěvek, pomůžete Elišce zvládnout její tíživou situaci a určitě Vás potěší, že jste jí svým přístupem pomohli přiblížit se k vysněným cílům.

 

Obec Dobrá

Hravý klaun s.r.o., Hravý klaun junior z. s.

Areál U Medvěda

dobročinnost, Dobrá, obec, příspěvek

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Příběh Emičky

Příběh Emičky